Categories: General
      Date: čen 19, 2019
     Title: Hrozby na internetu - edukace dětí,  naše priorita
Prevence ve školách se pro naši organizaci Bílý lev o. s. stává zásadní výzvou – děti tráví na Internetu stále více času a nebezpečí narůstá.

Víte přesně, co vše naše děti dělají na Internetu a s kým se setkávají v on-line světě? Možná jste již shlédli šokující ukázku z budoucího celovečerního dokumentárního filmu V síti, který připravují dokumentaristé Vít Klusák a Barbora Chalupová viz https://www.youtube.com/watch?v=Et55DdJN5aw Člověku se nechce věřit, kolik „slušných“ mužů umí rafinovaně obtěžovat nezletilé dívky naprosto bez skrupulí a dokonce se neváhá s nimi osobně setkat tváří tvář za účelem sexuálního obtěžování – podle výzkumů téměř třetina českých dětí na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery (!). Děti se často bojí v takové situaci požádat o pomoc své rodiče, aby jim nepřidělávaly starosti – zásadní role je zde tedy na školách a týmu učitelů. 

My se snažíme začít s důkladnou a včasnou osvětou a připravujeme od září 2019 systematické vzdělávání právě pro základní a střední školy, tedy pro jejich žáky i pedagogický sbor. Ano, Kybernetická gramotnost je velkou neznámou, přestože se technologie rozvíjí a žáci mají nekontrolovaný přístup na Internet ze stále více zařízení.

Bezpečné chování na Internetu je pro žáky škol v současnosti klíčové téma a doposud mu není věnována zasloužená pozornost ze strany vzdělávacích institucí - do budoucna je nutné začít pracovat na odpovídající koncepci vzdělávání v této oblasti, my zde nyní vnímáme absenci skutečně akční koncepce na straně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Odpovědnost za výchovu mladé generace je na celé naší společnosti a právě školy jsou pro děti klíčem ke správným informacím a know how v oblasti kybernetické gramotnosti.

Máte zájem o naše komplexní vzdělávací programy či školení na téma Kybernetická bezpečnost? 
Napište nám na e-mail: bilylev.eu@gmail.com a nebo zavolejte na tel.: +420 773 552 061 Rádi připravíme vzdělávací akci formou workshopu přesně na míru Vašim potřebám, těšíme se na spolupráci!