Categories: General
      Date: čen 25, 2019
     Title: Bílý Lev zprostředkoval dětem ze škol zážitek  s vojáky
Jubilejní 30 ročník Dne pozemního vojska „Bahna 2019“ je za námi. Na 50.000 účastníků shlédlo techniku Armády České republiky, stejně tak jako ukázky výcviku armády, policie a hasičů.

Jubilejní 30 ročník Dne pozemního vojska „Bahna 2019“ je za námi. Na 50.000 účastníků shlédlo techniku Armády České republiky, stejně tak jako ukázky výcviku armády, policie a hasičů. Velmi zdařilé jsou vždy též rekonstrukce historických událostí z období druhé světové války, zprostředkované vojenskými kluby. Na akci byli přítomni čelní představitelé vlády, včetně ministra obrany Lubomíra Metnara a náčelníka Generálního štábu AČR, Aleše Opaty.

Je velice pozitivní, že členové spolku Bílý Lev mohli tento zážitek zprostředkovat dětem z pražských škol. Jízda v obrněném transportéru, airsoftová střelnice, nebo beseda s vojáky, to byla část programu připravená Bílým Lvem pro děti. Mládež velmi zaujala beseda s členem klubu vojenské historie z Běloruského Minsku, jehož dědové byli účastni na osvobozování Československa v květnu 1945. V dobové uniformě sovětského vojáka popsal válečné hrůzy a oběti, jenž přineslo toto nechvalně proslulé období dějin.

Za spokojené žáky škol bychom rádi poděkovali především organizátorům akce Bahna 2019, Muzeu na demarkační linie v Rokycanech, dále nadaci Pozemního vojska AČR, členům klubů vojenské historie, správě CHKO Brdy a vlastně všem, kteří se podíleli na přípravě této skvělé akce. Takže příští rok se sejdeme 20.6. opět na „Bahnech 2020“ !!!

A pro ty kteří neměli možnost účasti, vkládáme odkaz na zpravodajský vstup na veřejnoprávním médiu ČT 24: https://ct24.ceskatelevize.cz/2849825-bahna-2019