+420 773 552 061 info@bilylev.eu

Hrozby na internetu

19. 6. 2019 | vzdělávání

Hrozby na internetu – edukace dětí, naše priorita

Prevence ve školách se pro naši organizaci Bílý lev o. s. stává zásadní výzvou – děti tráví na Internetu stále více času a nebezpečí narůstá.

Víte přesně, co vše naše děti dělají na Internetu a s kým se setkávají v on-line světě? Možná jste již shlédli šokující ukázku z budoucího celovečerního dokumentárního filmu V síti, který připravují dokumentaristé Vít Klusák a Barbora Chalupová. Člověku se nechce věřit, kolik „slušných“ mužů umí rafinovaně obtěžovat nezletilé dívky naprosto bez skrupulí a dokonce se neváhá s nimi osobně setkat tváří tvář za účelem sexuálního obtěžování – podle výzkumů téměř třetina českých dětí na vlastní oči zažila, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery (!). Děti se často bojí v takové situaci požádat o pomoc své rodiče, aby jim nepřidělávaly starosti – zásadní role je zde tedy na školách a týmu učitelů.

My se snažíme začít s důkladnou a včasnou osvětou a připravujeme od září 2019 systematické vzdělávání právě pro základní a střední školy, tedy pro jejich žáky i pedagogický sbor. Ano, Kybernetická gramotnost je velkou neznámou, přestože se technologie rozvíjí a žáci mají nekontrolovaný přístup na Internet ze stále více zařízení.

Bezpečné chování na Internetu je pro žáky škol v současnosti klíčové téma a doposud mu není věnována zasloužená pozornost ze strany vzdělávacích institucí – do budoucna je nutné začít pracovat na odpovídající koncepci vzdělávání v této oblasti, my zde nyní vnímáme absenci skutečně akční koncepce na straně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Odpovědnost za výchovu mladé generace je na celé naší společnosti a právě školy jsou pro děti klíčem ke správným informacím a know how v oblasti kybernetické gramotnosti.

Máte zájem o naše komplexní vzdělávací programy či školení na téma Kybernetická bezpečnost? Napište nám na e-mail: info@bilylev.eu a nebo zavolejte na tel.: +420 773 552 061 Rádi připravíme vzdělávací akci formou workshopu přesně na míru Vašim potřebám, těšíme se na spolupráci!

Podpora

Podívejte se, jak nás můžete podpořit.

Share This

Sdílejte

Sdílením nám pomáháte s propagací BÍLÉHO LVA. Děkujeme!