+420 773 552 061 info@bilylev.eu

Voda, voda, voda…

7. 9. 2019 | zážitky

Zážitkový víkend pro nejmladší

O víkendu 7. – 8. 9. 2019 uspořádal BÍLÝ LEV na přehradě Slapy zážitkový víkend pro nejmladší. Počasí v sobotu bylo vrtkavé, ale děti jasně ukázaly, že rozhodně „nejsou z cukru“. V sobotu dopoledne proběhlo poučení, že u vody můžeme zažít spoustu zábavy, ale především z ní musíme mít respekt.

Postupně jsme probrali, jak pomoci kamarádovi, který podcenil svoje síly, jaká jsou pravidla bezpečného koupání, jaké je desatero pro mladé záchranáře… Děti to bavilo a někteří rodiče byli překvapeni, co jejich „zlatíčka“ zvládají. Největším zážitkem však byla (pro děti i rodiče) jízda na motorovém člunu. Pod dozorem zkušeného kapitána, který zúčastněným vysvětlil, jak se člun ovládá a jaká jsou pravidla pro vnitrozemskou plavbu, nastalo to nejvíc očekávané: Plavba po hladině přehrady Slapy obklopené krásnou přírodou. Díky ne zrovna „rekreačnímu počasí“ byla přehrada téměř liduprázdná. Jak krásné je, když občas zaprší, nebo se alespoň zatáhne obloha…

Večer jsme klábosili u ohně, opékali buřty a druhý den ráno jsme opět pokřtili zrcadlově klidnou hladinu ranní plavbou v mlhavě romantickém oparu. Prostě nádhera.

Přínosem setkání bylo, že děti pochopily, jak důležité je mít zdravý respekt z přírodních živlů a že základním pravidlem zábavy u vody je nepřeceňovat svoje síly a dbát určitých pravidel tak, aby zábava byla opravdu zábavou a ne noční můrou.

Tak příště zase u vody. Tentokrát vám BÍLÝ LEV přinese setkání s profesionálními potápěči. Ale to necháme až na příští rok…

Podpora

Podívejte se, jak nás můžete podpořit.

Share This

Sdílejte

Sdílením nám pomáháte s propagací BÍLÉHO LVA. Děkujeme!